Sosyal Medya

25 Temmuz Pazar Koronavirüs Tablosu! Kaç Kişi Vefat Etti? Hasta Sayısı Kaç Oldu?

25 Temmuz Pazar Koronavirüs Tablosu! Kaç Kişi Vefat Etti? Hasta Sayısı Kaç Oldu?.... Son günlerde koronavirüste artış birçok kişi endişelendirmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde alınan birçok tedbirin kaldırılmasının ardından kademeli bir şekilde artış yaşanmaya başlanmıştı. Bu artışın devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Peki 25 Temmuz Pazar (Bugün) koronavirüsten kaç kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısı arttı mı?


 
Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 837 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 230 kişinin testi pozitif çıktı, 55 kişi hayatını kaybetti.
 
Günün tablosunu değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Tedbirli olmaz ve aşı olmazsak salgını durdurmak çok uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, kaybettiğimiz sevdiklerimizi düşünün ve aşınızı olun. '' ifadelerine yer verdi.

 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 25 Temmuz'da açıklanan 24 saatlik verilere göre 14 bin 230 vaka tespit edildi.

 
Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 55 oldu. Bir günde toplam 223 bin 837 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 211 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 63,61 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 36,80 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 66 milyon 142 bin 804'e yükseldi.
 
Aşılamada ilk sırada Muğla var

 
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 85,1 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırıklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ takip etti.
 
En düşük aşılama Bitlis’te

 
Bakanlığın tablosuna göre yüzde 36,1 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır takip etti.

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al