Sosyal Medya

Aykut Enişte Filmi Ne Zaman Nerede Çekildi? Oyuncuları Kimler?

Aykut Enişte Filmi Ne Zaman Nerede Çekildi? Oyuncuları Kimler?.... TV'de yayınlanan yerli komedi filmi Aykut Enişte merak edilen ve araştırılan filmlerde oluyor. Aykut Enişte filmi nerede çekildi? Oyuncuları kimler?


 

Aykut Enişte, 24 Mayıs 2019 yılında vizyona giren, yönetmenliğini Onur Bilgetay'ın yaptığı, yapımcılığını Necati Akpınar'ın üstlendiği, senaryosunu ise Cem Gelinoğlu ve Giray Altınok'un yazdığı durum komedisi filmidir.

Konusu
 
Film, yalnızlığından şikâyetçi olan ve aile özlemi çeken bir adam olan Aykut'un hikâyesini konu ediyor. Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşayan genç bir adamdır. Sevgilisi Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeye adım adım yaklaşan Aykut, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Düğüne bir hafta kala dükkânına hırsız giren Aykut, tüm birikimini kaybeder. Dükkâna hırsızın girmesi, sadece Aykut’un maddi kaybına neden olmaz aynı zamanda başına türlü işler açılmasına da neden olur. Dükkânın zarar tespitini yapmak için sigortadan gelen Gülşah'ın, Aykut’tan küçük bir iyilik istemesi hepsinin hayatının değişmesine neden olur. Kendi hâlinde kimsesiz bir adam olan Aykut, bir anda kendisini iki ailenin damadı olarak bulur. Aykut, içine düştüğü bu karışık durumdan kendisini kurtarmaya çalışacaktır.

 
Çekimler
 
Filmin çekimleri Yeşilköy Havalimanı, Selimiye gibi İstanbul'un farklı semtlerinde gerçekleştirildi.

 
Tepkiler
 
Cem Gelinoğlu, filmi gösterimden önce yakın arkadaşlarına izletti. Gupse Özay, Oktay Kaynarca, Emel Müftüoğlu, Hakan Algül, Anıl Piyancı, Fatih Yasin, Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve İrfan Özata katıldı.

 
Film, 7. Altın Palmiye Ödülleri'nde (2020) "Yılın Komedi Filmi" dalında aday gösterilmiştir.
 
Cem Gelinoğlu - Aykut
Melis Babadağ - Gülşah
Ege Kökenli - Nurhan
Müfit Kayacan - Sadi
Lale Başar - Şule
Ali Erkazan - İhsan
Özlem Çakar - Saniye
Ferdi Sancar - Erdal
Selen Domaç - Dilşah
Mekin Sezer - Mithat
Ecrin Moğultay - Sude
Güven Hokna - Muhteşem

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al