Sosyal Medya

Çiğdem Özkan Kimdir? Çiğdem Özkan Ak Parti

Çiğdem Özkan Kimdir? Çiğdem Özkan Ak Parti.... Sosyal medyada gündeme gelen isimlerden Çiğdem Özkan merak edilen ve araştırılan kişilerden oluyor. Brezilya'da bir Türk şirketine ait uçakta kokain yakalandığı iddiaları sonrasında şirketin CEO'su olduğu belirtilen Çiğdem Özkan kimdir?


 
Brezilya Polisi, Sao Paulo kentindeki Leite Lopes Havaalanı’nda bir Türk jetine operasyon yaptı.
 
Operasyonda en az 25 bavul dolusu, yüzlerce kilo kokain ele geçirildi. Uçaktaki bir ispanyol yolcu ve Türk mürettebat gözaltına alındı. Operasyon yapılan Diyarbakırlı işadamı Şehmuz Özkan’a ait uçak, Özal döneminde satın alınmış ve 2016 yılında satılana kadar devlet büyükleri tarafından kullanılmıştı.

 
Öyle ki uçak THY'e aitken önce Başbakanlığa (Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na) satılıyor daha sonra ACM Airlines'a veriliyor.
 
TC-GVA tescilli Gulfstream 4 tipi uçak 1 Ağustos günü sabah saat 07.30'da İzmin Adnan Menderes Havalimanı'ndan havalandı.

 
Hangarda uçağa Gonzalez Valdes adında İspanyol bir yolcu bindikten sonra uçak havalandı ve yaklaşık 5 saatlik bir uçuşla güneydeki Sao Paulo kentindeki Ribeirao'daki Leite Lopes Havaalanı'na indi. 
 
 
Brezilya basınında yer alan habere göre polisin operasyonun ardından uçağın bagajındaki yaklaşık 25 bavul tek tek aprona dizildi.
 
 
Brezilya polisi operasyonu saniye saniye kaydetti. Bu kayıtlarda bavullardan bir tanesinin kabinde İspanyol yolcu Gonzalez Valdes'in önüne açıldığı görülüyor.
 
 
Uçağın da Türkiye’de Şeyhmuz Özkan’ın sahibi olduğu Affan Holding bünyesinde bulunan “ACM Air” adında özel bir şirkete ait olduğu belirtildi.

 
Öte yandan ACM Airlines, TC-GVA uçağının İspanyol bir yolcu tarafından kiralandığını ve hiçbir bağlantılarının olmadığını açıkladı.
 
ACM Air şirketinin CEO'sunun ise AKP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Özkan olduğu iddia edildi.

 
Dört yıl önce “TC GAP” ve “TC ATA” uçaklarını satın alan Affan Yatırım Holding konkordato istemesiyle de gündeme gelmişti.
 
Grubun patronu Şeyhmuz Özkan’ın Diyarbakırda kurduğu Affan Havacılık AŞ isimli şirket ise vergi borçluları listesinde 2019 yılında 1 milyar 59 milyon TL ilk sırada yer alıyordu. (Kaynak: Oda TV)

 
 

 
(AK Parti'nin önde gelen isimlerinden Ethem Sancaklı ile Çiğdem Özkan)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al