Sosyal Medya

İbrahim Reisi Kimdir? İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Kimdir?

İbrahim Reisi Kimdir? İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Kimdir?.... İran'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerini, Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi kazandı. Tahrandan gelen son dakika haberine göre İran'da gerçekleştirilen seçimler sonuçlandı. Sandıkların kapanmasının ardından yapılan ve henüz resmi olmayan sayım sonuçlarına göre, ülkenin 8'inci Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi oldu. Merak edilen isimlerden olan İbrahim Reisi araştırılıyor. İbrahim Reisi kimdir?


 
İBRAHİM REİSİ KİMDİR?
 
Ülkenin 8'inci Cumhurbaşkanı olarak seçilen 60 yaşındaki İbrahim Reisi, aşırı muhafazakar bir çizgide ve İran'ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'ye yakınlığıyla biliniyor.

 
Reisi daha önce Hamaney'nin desteğiyle birçok hassas göreve getirilmişti. Bu görevlerin sonuncusu Mart 2019'da üstlendiği Yargı Ergi Başkanlığıydı.
 
1990-1995 arasında Tahran Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Reisi, 2017'de cumhurbaşkanlığı seçimlerini rakibi Hasan Ruhani karşısında kaybetmişti.

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al