Sosyal Medya

İsrail'de Lag BaOmer Bayramı kutlamalarında facia: Çok sayıda ölü var

Son Dakika Haberi; İsrail'de Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle en az 38 kişinin öldüğü, 65 kişinin de yaralandığı bildirildi.


 
Haaretz gazetesinde yer alan haberde, gece yarısından sonra ülkenin kuzeyindeki Safed kenti yakınlarındaki Meron Dağı'nda Yahudilerin Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alanda izdiham yaşandığı belirtildi.
 
İsrailli sağlık ekiplerine dayandırılan haberde, izdiham nedeniyle 38 kişinin yaşamını yitirdiği, 24'ü ağır olmak üzere 65 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

 
 
Durumu ağır olanların tahliyesi için bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildiği, çok sayıda sağlık ekibinin de olay yerine ulaştığı kaydedildi.

 
 

 

NETANYAHU: AĞIR FELAKET

 
Başbakan Binyamin Netanyahu, Twitter'dan yayımladığı mesajda, olayın "ağır felaket" olduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

 
 
Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, olaydan önce binlerce kişinin Musevilere ait Lag BaOmer Bayramı'nı kutlamak için Meron Dağı'nda toplandığı görülüyor.

 

SAHNE ÇÖKTÜ DENİLMİŞTİ

 
İsrail basını, daha önce geçtiği haberlerde, Meron Dağı'ndaki kutlamalarda sahnenin çöktüğünü aktarmış ancak daha sonra bölgede izdiham yaşandığını aktarmıştı.

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al