Sosyal Medya

Rusya Yeni Koronavirüs İlacı Üretimine Başladı

Rusya Yeni Koronavirüs İlacı Üretimine Başladı.... Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, Kovid-19 geçirenlerin kan plazmasına dayalı anti kovid immünoglobulin ilacının üretimine başlandığını belirtti.


 

Rusya Sağlık Bakanlığı daha önce Kovid-19 geçiren kişilerin kan plazması temelinde geliştirilen ‘KOVİD-globulin’ ilacının kullanımına onay vermişti.

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu (SPIEF) kapsamında Sputnik’e demeç veren Muraşko, “Rusya'da üretimi başladı, şimdi arttırmak gerekiyor ve bunun için mutlaka plazma gerekecek.

Bu antikovid immünoglobulin, virüsün nötralize edilmesine imkan veren oldukça konsantre bir ilaç ve elbette antikor plazmaya kıyasla daha önceliklidir” dedi.

Belirli ilaçlarla uygulanan monoterapinin her zaman tam bir etki sağlamadığını ve bu nedenle doktorların kombinasyona da başvurduğunu belirten Muraşko, kan plazmasının antiviral ilaçlarla kombinasyonu hakkında yeni verilerin elde edildiğini kaydetti.

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al