Sosyal Medya

UEFA Avrupa Ligi Kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?

UEFA Avrupa Ligi Kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?.... Avrupa Ligi Play-Off kura çekimi bugün gerçekleşecek. Yeni kurallar gereği Kupa 2'de, iki ezeli rakipten seri başı Fenerbahçe ile son torbadaki Galatasaray'ın birbirleriyle eşleşme ihtimali var. Peki, UEFA Avrupa Ligi Kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?


 

Bu sezon UEFA, kulüpler bazındaki üçüncü kupası Konferans Ligi'ni de devreye soktu ve turnuvalarında bazı değişiklikler yaptı. Her iki organizasyonda da 3. ön eleme ilk karşılaşmaları, bu hafta içi oynanacak.

6 seri başından biri
 
Yeni kurallar gereği Avrupa Ligi'nde Play-Off'ta aynı ülkenin takımları birbirlerine rakip olabiliyor. Kupa 2'de Fenerbahçe , Play- Off'taki 6 seri başı içerisinde, 3. ön elemede St Johnstone'la karşılaşacak Galatasaray ise 4. (son) torbada. Yani bugün, Galatasaray-St Johnstone galibinin, Fenerbahçe ile gruplara kalmak için eşleşme ihtimali var.

 
UEFA Avrupa Ligi kura çekimi saat kaçta, hangi kanalda?
 
UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi’nde play-off turu kura çekimi bugün yapılacak.

 
Avrupa Ligi (14:00)
 
Fenerbahçe

 
Galatasaray (St. Johnstone’u elemesi halinde)
 
Konferans Ligi (15.00)

 
Trabzonspor
 
Sivasspor

 
Burada seri başı takımlar, önce son torbadaki 3 eşleşmenin galiplerinin biriyle, daha sonra 3. torbadaki 5 eşleşmenin kazananlarından biriyle karşılaşacak. Avrupa Ligi'nde 3. ön elemedeki takımlar, Konferans Ligi Play-Off kurasına da girecek. Çünkü bu turda elenenler, yoluna Kupa 3'ün Play-Off'undan devam edecek.
 
Konferans Ligi de bugün

 
Ayrıca Avrupa Ligi'ne Play-Off'ta veda edenler, yeni turnuvanın gruplarına direkt katılacak. Aynı ülkeden takımların birbirine rakip olmayacakları Konferans Ligi'nin bugünkü Play-Off kura çekiminde Türkiye'yi, 3. ön elemede Dinamo Batumi ile eşleşen Sivasspor ile Molde'nin rakibi olacak Trabzonspor da temsil edecek. Her iki kupada Play-Off ilk maçları 19 Ağustos, rövanşları 26 Ağustos'ta gerçekleşecek.

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al