Sosyal Medya

Osmanlı Devleti'nin 1828'de İngiltere'den satın aldığı ilk buharlı gemi olan Swift ismini hangi ünlü eserin yazarından almıştır? 3'te 3 TRT1 Yarışması

TRT1'in sevilerek ve beğenilerek izlenen yarışma programı 3'te 3 yeni bölümü ile 30 Mayıs Pazar gecesinde ekranlara geliyor. Yarışmada Osmanlı Devleti'nin 1828'de İngiltere'den satın aldığı ilk buharlı gemi olan Swift ismini hangi ünlü eserin yazarından almıştır? sorusu soruldu. Peki cevabı nedir?


 

Pelin Çift’in sunumu ve Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün yorumlarıyla Türkiye'nin bilgi yarışması 3’te 3’te hayatın her alanından bilgilendiren, heyecanlandıran, merak uyandıran sorulara yer veriliyor. Tarihten sinemaya, coğrafyadan edebiyata, felsefeden fen bilimlerine tüm alanlarda bilgiyle yarışacak ve bilgiyle kazanacaksınız. Yarışmacılar 18 adet üç seçenekli soruyu cevaplıyor ve 18 soruyu doğru yanıtlamayı başaran yarışmacı büyük ödüle kavuşuyor! Yarışmacıya doğru cevapladığı her 3 sorunun ardından “tamam mı devam mı” sorusu sorulur. “Tamam” diyen yarışmacı doğru cevapladığı son sorunun ödül miktarını alarak yarışmaya veda eder. “Devam” diyen yarışmacı ise daha yüksek bir ödül miktarına ulaşmak için yarışmaya devam eder. Yarışmanın herhangi bir noktasında yarışmacı, önünde bulunan kırmızı butona basarak yarışmayı sonlandırabilir. Kırmızı butona basan yarışmacı 3’te 3 yaparak ulaştığı son ödül rakamının yarısını kazanarak ayrılır. Yarışmacı her 3 sorudan yalnızca 1 tanesinde kullanmak üzere “bir yanlış şıkkı eleme” hakkına sahiptir. Bu sayede yarışmacı soruya doğru cevap verme ihtimalini %50 oranına yükseltir. 

SORU:
 
Osmanlı Devleti'nin 1828'de İngiltere'den satın aldığı ilk buharlı gemi olan Swift ismini hangi ünlü eserin yazarından almıştır?

CEVAP: GULIVER'İN GEZİLERİ

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al