Sosyal Medya

Şenol Güneş EURO 2021 İtalya Maçı Öncesi Açıklamaları

Şenol Güneş EURO 2021 İtalya Maçı Öncesi Açıklamaları.... A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Rakibimizin zayıf taraflarını kullanmak istiyoruz. Neler çıkacağını göreceğiz. Sözün bittiği yerdeyiz. Hayal ettiklerimizi gerçeğe dönüştürmek için yarın başlayacağız. Güzel bir açılış olsun. Dostluk içinde geçsin. İnşallah turnuvayız taşırız. Öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Bunu yapacak gücümüz var" dedi. Ayrıca Şenol Güneş, Türkiye’nin İtalya’ya karşı uygulayacağı taktiği açıkladı.


 
 

 
EURO 2020'nin açılış maçında yarın Roma Olimpiyat Stadyumu'nda İtalya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
 
Turnuvanın açılış maçını oynamanın kendileri için büyük mutluluk olduğunu belirten Şenol Güneş, "Pandemi nedeniyle ara verilen bir organizasyon, küresel bir heyecan için yarın ilk adımı atacağız. Bu turnuvanın açılış maçını oynamak bizim için büyük mutluluk ve gurur. Sporun emekçileri pandemi döneminde insanlara moral vermek için ara vermeden çalıştılar. Ailelerinden ayrı kamp süreçleri yaşadılar. Sosyal mesafesiz, yüz yüze, yan yana yapılan bir sporda risk alarak oynamaya çalıştılar. Futbolun vazgeçilmezi seyircisi yoktu. Buna rağmen kendilerini motive ettiler. Pandemiden kurtulmayı diliyorum. Kazanan ve kaybedeni şimdiden tebrik ediyorum" diye konuştu.

 
"KEYİFLİ MAÇLAR OYNAMAK VE İZLETMEK İSTİYORUZ"
 
Turnuvada iyi futbol oynamak istediklerinin altını çizen Güneş, "Gelecek için oynayacağız. Grubumuz zor. Ev sahibi İtalya ile başlayacağız. Her takımın ayrı özellikleri var. En genç takımla turnuvada yer alan takımımızın da kendini göstereceğini düşünüyorum. İlk defa bir açılış maçı oynayacağız. Daha önce şampiyonaya giden 3 isim var. Diğerleri ilk defa yaşayacağız. İtalya'ya EURO 2000'de 2-1 kaybetmiştik. Kazanamadığımız maçlar var. İlk galibiyeti tatmak gurur verici olur. Kendi dönemimde 1-1'lik beraberliğimiz var. Mancini de daha önce Galatasaray'da çalıştı. Biz buraya favori olarak gelmedik ama onların arasında olmak temennimiz. İnşallah finali de İtalya ile oynarız. 2002'de de Brezilya ile başlamıştık. İlk maçta yenildik ama daha sonra yarı finalde karşılaştık. Herkes gibi biz de kazanmak için geldik. 26 oyuncumuz da sıkıntı olmadan yarına hazır. Keyifli maçlar oynamak ve izletmek istiyoruz. Yeneriz, yeniliriz göreceğiz. Herkesin mutlu olacağı bir turnuva olsun" ifadelerini kullandı.

 
"MAÇ BİTTİĞİ ZAMAN ALACAĞIMIZ PUANLARIN SEVİNCİNİ YAŞAMAK İSTİYORUZ"
 
İlk maçı ev sahibi İtalya ile oynamanın hem zorluklarının hem de kolaylıklarının olduğunu ifade eden Güneş, "Kendimizi de rakibimizi de biliyoruz. Rakibimizde Chiellini, Bonucci gibi tecrübeli, Donnarumma gibi genç isimler var. Jorginho var. Hepsi iyi oyuncular. Kendi liglerinde oynuyorlar. 22 oyuncuları İtalya'da oynuyor. Tecrübeli ve başarılılar. Daha önce dünya kupasına katılamadıkları için yer yerinden oynadı. İtalya bir futbol ülkesi. Biz de futbolu seviyoruz. İtalya ile benzerliklerimiz var. Teknik, taktik, fizik mücadelesi yüksek bir maç olacak. Zorlukları biliyoruz. Oyuncularımdan kendi yeteneklerini ve karakterlerini sahada göstermelerini istiyorum. Kora kor oynamaya çalışacağız. Sahada oynanan oyunu yarın beraber göreceğiz. Maç bittiği zaman işimizi yapmanın mutluluğunu ve alacağımız puanların sevincini yaşamak istiyoruz" dedi.

 
"SPORTİF BAŞARI İÇİN FAİR PLAYI UNUTMAYACAĞIZ"
 
"Benim için de oyuncular için de Türkiye için de önemi var turnuvanın" diyen deneyimli çalıştırıcı, "Dünya futbolunun ilgiyle izleyeceği, görebileceği, etki yapabileceği bir müsabaka olacak. Herkes için önemli bir adım. Sportif başarı için fair-play'i unutmayacağız. Kendi oyuncularımızın karakterini göstermek için uğraşacağız. İtalya'da oynayan oyuncularımızın avantajı var. Çalışma düzenini biliyorlar ama bu tek başına bir şey ifade etmez. Tüm oyuncularımız; heyecanlı, coşkulu şekilde hazırlar. Kendi gücünü sahaya yansıtan önde olacak. Bazen çok şey beklenen futbolcular performans olarak altta kalabiliyor. Benim beklentim oyuncularımın takım halinde üst seviyede oynamaları. Önce takım oyunu. İtalya'nın kazandığı maçlara bakarsak ne kadar disiplinli oynadıklarını görebiliriz. Dikkatli olmak zorundayız. Kendi özelliklerimizi göstermemiz sonucu bize çevirebilir. Dikkatimiz dağılırsa rakibin öne çıkacağı bir maç olabilir. Buraya kolay gelmedik. Büyük şansı kaçırmak istemiyorum. Turnuvanın ilk ve son maçları önemlidir. Akılda kalır. son maçta da olmak isteriz. Olmasak bile futbolumuzla iz bırakmak istiyoruz. Kazansak da kaybetsek de yarış devam edecek. Kazanırsak dengelerin değişeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

 
Kaynak: A Haber