Sosyal Medya

Vitor Pereira Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Vitor Pereira Fenerbahçe

Vitor Pereira Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Vitor Pereira Fenerbahçe.... Fenerbahçe'de ikinci Vitor Pereira dönemi. Sarı-Lacivertliler'in uzun süren hoca bekleyişi Pereira ile sonlandı. Benitez, Bilic, Bielsa, Favre, Fonseca gibi isimlerle anılan Sarı-Lacivertliler'in ismi hiç geçmeyen Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile anlaşması gündemi salladı.


 
Portekizli teknik adam Vitor Pereira yeniden Fenerbahçe'de. 2015-16 sezonunda Sarı-Lacivertliler'i çalıştıran Pereira, 6 yıl sonra yuvaya döndü.
 
Sarı-Lacivertliler, "Vitor Pereira Fenerbahçe'de; Yarım kalan hikaye mutlu bir sona kavuşacak" açıklamasıyla Portekizli hocayı duyurdu.

 
Vitor Pereira'nın ilk sözleri:
 
"YARIM KALMIŞ BİR AŞKTI"

 
"Fenerbahçe'de her zaman tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Ancak istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe'de kupa kazanamadım. Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o zaman yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak.
 
"ALİ KOÇ İLE BAKIŞ AÇILARIMIZ ÇOK BENZER"

 
Başkan Ali Koç'la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın çok benzer olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe'nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi."
 
"UMARIM ÖZLENEN ŞAMPİYONLUĞA OMUZ OMUZA VEREREK ULAŞACAĞIZ"

 
Ocak ayında bir gazeteye verdiğim özel röportajda Türkiye'de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana çok etkileyici bir plan ve programla geldi. Bu planın bizi başarıya ulaştıracak bir yapılanmanın parçası olduğunu hissediyorum. Bu sebeple çok heyecanlıyım. Bununla beraber heyecanımı 2 katına çıkaran bir diğer konu, büyük Fenerbahçe camiasının taraftarlarının önüne çıkmak olacak. Taraftarımızın stadyumda yarattıkları coşkuyu da çok özledim. Umuyorum ki önümüzdeki sezon özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız."
 
VITOR PEREIRA KİMDİR?

 
Vítor Manuel de Oliveira Lopes Pereira (d. 26 Temmuz 1968, Espinho), Portekizli teknik direktör ve eski futbolcu. Fenerbahçe Teknik Direktörü.
 
Futbolculuk kariyeri

 
Espinho kentinde doğmuş ve futbolculuğa Sporting de Espinho kulübünde başladı. Kariyeri boyunca orta saha olarak, ülkesinin amatör kulüplerinde forma giymiş, 28 yaşında futbolu bıraktı.
 
Futbolu bıraktıktan sonra, altyapılarda çalışmaya başladı. 2004 yılında Sanjoanense'de ilk teknik direktörlük deneyimini yaşadı ve ertesi sene daha önce formasını giydiği Espinho'nun başına geçti. 2007'de Porto altyapısında ikinci kez antrenörlüğe başladı. 2008-09 sezonunda, Segunda Liga'da mücadele eden Santa Clara'da görev yaptı.

 
 
2 sezon Santa Clara'da çalıştıktan sonra 2010 yazında görevini bıraktı ve Porto'da André Villas-Boas'ın yardımcılığına başladı. Villas-Boas'ın Haziran 2011'de Chelsea ile anlaşmasıyla birlikte, Porto'nun teknik direktörü oldu. Porto ile, iki Primeira Liga şampiyonluğu ve iki Portekiz Süper Kupası kazandı.

 
2013-14 sezonunda, Suudi Arabistan'ın Al-Ahli kulübünün teknik direktörü oldu. Ocak 2015'te Olympiakos'un teklifini kabul etti ve yarım sezonda lig ve kupada şampiyonluk yaşadı.
 
9 Haziran 2015 tarihinde, Fenerbahçe için Giuliano Terraneo ile birlikte İstanbul'a geldi, yapılan görüşmelerin ardından Fenerbahçe ile anlaşıp Olympiakos ile olan sözleşmesi karşılıklı olarak feshetti.

 
11 Haziran 2015 tarihinde, Fenerbahçe, Pereira ile 2 yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu.
 
Başarıları

 
Porto
Primeira Liga: 2011-12, 2012-13
Portekiz Süper Kupası: 2011, 2012
UEFA Süper Kupası ikinciliği: 2011
Taça da Liga ikinciliği: 2012-13
 
Al-Ahli
Kral Kupası ikinciliği: 2014

 
Olympiakos
Super League: 2014-15
Kipello Ellados: 2014-15
 

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler defacer hacker blog islami radyo oyuncu forumu türk takipci satın al